תיאטרון החאן - הלילה השנים-עשר
רח' דוד רמז 2, ירושלים 93541, טלפון 02-6303600
החאן - תיאטרון לאוהבי תיאטרון
ההצגה ירדה תכניה דיגיטלית

 

הלילה השנים-עשר
קומדיה מאת ויליאם שקספיר
  • הלילה השנים-עשר
  • הלילה השנים-עשר
  • הלילה השנים-עשר
  • הלילה השנים-עשר
  • הלילה השנים-עשר

זכתה בשלושה פרסי התיאטרון הישראלי לשנת 2010

 

ארז שפריר - ההופעה הטובה ביותר של שחקן בתפקיד משנה

יוסף ברדנשווילי - יוצר בתחום המוסיקה לתיאטרון

פולינה אדמוב - עיצוב התלבושות הטוב של השנה

מן הקומדיות הידועות והמענגות ביותר של שקספיר.

שני תאומים, שספינתם נשברת נקלעים לחוף איליריה, ארץ המוסיקה הקסומה, ולמערבולת של אהבה וקנאה. זוהי קומדיה לירית, בעלת רבדים רבים, דמויות רבות ומגוונות, נלעגות כמו

 מלווליו, משרתה הנפוח של אוליביה ונוגעות ללב כמו ויולה, הנערה שנאלצת להתחפש לנערכדי להגן על תומתה.

מתוך הביקורות

המון אהבה וגם שיגעון זורמים מהבמה של תיאטרון החאן בהפקה החדשה של 'הלילה השנים עשר' שיצר הבמאי אודי בן משה... מעל לכל ניצב ניר רון המופלא בתפקיד מלווליו, סוכן הבית הנפוח והמלא מעצמו. רק בשבילו כדאי להיכנס לאוטו ולנסוע עד ירושלים בליל חורף קר. תאמינו לי. זה כדאי. (חמישה כוכבים)

-- שי בר יעקב, ידיעות אחרונות

על ההצגה החדשה של תיאטרון החאן אפשר רק לברך במילים: ברוך שובך אלינו, שקספיר! ... תרגום מופלא של אהוד מנור ז"ל... תפאורה נהדרת של מיקי בן כנען... המוזיקה של יוסף ברדנשווילי שהעלתה בי זכרונות נעימים, פתחה אשנבים, והשתתפה במתרחש, מהצד, בקריצה, בליטוף. על הבימוי של אודי בן משה ראוי לומר שמדובר בהישג נפלא... אין כמעט מילים שיכולות לתאר את הנסים והנפלאות הקומיים של ארז שפריר כסר טובי בלץ' ובן-זוגו לירון ברנס כסר אנדרו אגצ'יק... נילי רוגל הייתה נהדרת, אמיתית, דו-משמעית במדויק בתפקיד ויולה... לסיכום, בקיצור ולעניין, לכו ותתאהבו גם אתם בחגיגית 'הלילה השנים-עשר' של החאן.

-- צבי גורן, הבמה

הפנינה של ההצגה... היא עיצוב דמות פסטה השוטה, כמוביל ההצגה, וביצועו רב ההשראה והבגרות של יהויכין פרידלנדר, בסיוע המוזיקה היפיפיה של יוסף ברנדשווילי. אלה משרים קסם על ההצגה ומקנים לה את נופך הפיוט והרומנטיקה, שבלעדיהם אי אפשר.

-- מיכאל הנדלזלץ, הארץ